zeven rijen windmolens i.p.v. 5

Er komen vijftig windmolens in het Drentse deel van de Veenkoloniën, op enkele honderden meters van Stadskanaal. In het gebied komen zeven rijen windmolens. In eerdere plannen was er rekening gehouden met vijf. Minister Kamp heeft dus twee extra rijen aan het plan toegevoegd. Bron
Onlangs kwam het Koninklijk paar op bezoek in Tweede Exloërmond. Daar spraken Willem-Alexander en Máxima met voor- en tegenstanders van de windmolens. De locatie van het gesprek was uit angst voor protesten tot het laatst geheim gehouden.
https://www.youtube.com/watch?v=QXs8QMhY_OI
Tegen een aantal bewoners ter plaatse is door Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima toegezegd dat ze ‘zouden kijken wat ze eventueel konden doen’. Er was een gesprek gaande over het plaatsen van zonnepanelen in plaats van windmolens. Of dat wellicht een betere oplossing voor het gebied zou bieden. Overigens zijn de graafwerkzaamheden om kabels te leggen naar de te plaatsen molens reeds gestart volgens omwonenden.
Willem-Alexander en Máxima